Kaufmann’s Haut und Kinder Creme | Kaufmann’s Bebek Cilt Bakım Kremi

by - Aralık 05, 2017


Herkese yeniden merhaba! 
Bugün sizlere Almanya’da satılan Kaufmann’s markasının bebek bakım kreminden bahsedeceğim. Belki instagram’da denk gelmiştirsiniz son zamanlarda çok meşhur oldu bu krem, en sevdiğim youtuber Görkem Karman’ın da favorisi.


Benim bu kremle tanışmam nasıl oldu önce ondan bahsedeyim. Almanya’ya ilk geldiğim sene (2 sene önce) yengem benden bu kremi istemişti. Küçük oğluna kullandığını pişiklere çok iyi geldiğini aynı zamanda kendisi içinde nemlendirici olarak kullandığını ve harika bir krem olduğundan bahsetmişti. Ben de epey merak ettim ve ona alırken bir tane de kendim için attım sepete. Ve abartmıyorum o gün bugündür tam 2 yıldır bu krem benim makyaj masamdan hiç eksik olmaz! Fazla fazla alıp anneme,babama, yengeme neredeyse tüm sülaleye götürürüm hediye olarak. Harika nemlendirici bir krem! 


- Kremin yapısı çok yoğun ve katı. Elinize sürdüğünüz zaman hemen emilen bir yapısı yok. Birazcık Nivea’nın klasikleşmiş mavi ambalajlı kremi gibi düşünebiliriz ama bence ondan daha katı ve yoğun yapıda. 
-Ben biraz eli bol uyguladığım için hemen emilmiyor ve yapış yapış bir his bırakıyor. Yapış yapış ama yağlı bir his bırakmıyor asla. Bugüne kadar o kadar çok el kremi ve lipbalm kullandım bu kadar güzel bakım yapan, nem veren bir kremle karşılaşmadım. 
Yapısı yoğun ve yapış yapış olduğu için gündüz pek tercih etmiyorum. 


Peki ben bu kremi nasıl kullanıyorum? Gece yatmadan önce ellerime uyguluyorum. Haftada 1 kez ayaklarıma uygulayıp kalın çorap giyerek öyle uyuyorum. Sabah uyandığım zaman ayaklarım yumuşacık, pürüzsüz olmuş oluyor. İlk kullandığım sene uyku maskesi gibi kullanıyordum, tüm yüzüme uygulayıp öyle uyuyordum. Sabah uyandığımda pürüzsüz, neme doymuş ve bebek poposu gibi bir ciltle uyanıyordum. Yapısı bu kadar yoğun olmasına rağmen yüzümde asla sivilce yapmadı. Çünkü dediğim gibi yağlı bir yapısı yok kremin.  Kokusu çok hoş, limonlu cheescake gibi kokuyor.


 İçerik olarak istemediğim “Petrolatum” kimyasalı mevcut olsa da satın almaktan vazgeçmediğim bir krem. İlk zamanlarda büyük boyunu satın alıyordum ben ama şimdi küçük boyunu alıp çantamda rahatça taşıyorum. 

Özetle, eğer Almanya’da yaşayan akrabanız,eşiniz, dostunuz varsa mutlaka bu kremi isteyin onlardan. Fiyatı da gayet makul. 
Almanya Fiyatı; 1.95 Euro

Umarım yazım faydalı olmuştur.
Sevgiler ❤

You May Also Like

0 yorum